Co je elektrokolo?

Seznamte se s elektrokolem

Elektrokolem nazýváme jízdní kolo, které má jako svou součást konstrukce ještě motor, ovládání a akumulátor, které vám umožní lehčí jízdu.   

Funkci motoru aktivujete stisknutím jednoduchého tlačítka ON nebo šlapáním do pedálů. V případě potřeby pak elektropohon vypnete vypínačem. Elektrokolo pak lze využívat jako klasické jízdní kolo.

 

Elektrokola jsou v současné době velkým hitem a jejich výstavbou se zabývá stále více firem. Nabídka kol na elektropohon je skutečně pestrá a důležité informace se dozvíte od odborníků, ale i v novinách či jiných médiích. Jistě jste také na projížďce po městě nebo v přírodě potkali nějaké elektrokolo.

 

Díky systému elektrického odporu vám je umožněna lehčí jízda v porovnání s kolem, na kterém musíte šlapat sami. Na ovládacím panelu umístěném na řídítkách si můžete nastavovat výkon motoru a v případě potřeby jej vypnout nebo zapnout.

 

Komu příjde vhod elektrokolo

Elektrokolo využijí studenti, profesionální cyklisti, ale i důchodci či dokonce manažeři nebo lékaři. Elektrokolo je velmi oblíbené u aktivních lidí, kteří rádi sportují. S elektrokolem snadno vyjedete kopec a náročnější terén. Budete sami překvapeni jakou s ním zvládnete za den ujet vzdálenost.

 

Proč se obrátit na nás?

Elektrokola jsou hojně nabízena jak v hypermarketech, prodejnách s jízdními koly, tak na internetu. My vám nabídneme opravdu kvalitní produkty i následné servisní služby. Neváhejte se na nás obrátit:

  

·         nabízíme dlouholetou zkušenost při prodeji i opravách elektrokol

·         pro zájemce nabízíme kompletní kolekci elektrokol jak střední, tak vyšší třídy

·         zajistíme přestavbu vašeho jízdního kola na elektrické

·         záruční i pozáruční servis je u nás poskytován na všechny druhy elektrokol

·         dodáváme veškeré náhradní díly, náhradní baterie, případně provedeme jejich repas

·         reklamace vyřídíme do několika dní

 

Legislativa pro jízdní kola v České republice

Jízdní kola, mohou být  opatřena přídavným motorkem pouze v případě, že zůstane zachován charakter jízdního kola.

Od r. 2009 u nás platí evropská norma EN 15194 (EPAC - Electronically Power Assisted Cycles), jež je nadřazena všem národním normám a řeší i upřesňuje problematiku jízdních kol opatřených pomocným motorkem. Jsou v ní upřesněny požadavky na používání pomocného pohonu na jízdním kole, instalaci elektropohonu, jak mají probíhat testy baterie, jaká je magnetická kompabilita nebo například max. Rychlost, výkon.

Funkce motoru pak smí být aktivována pouze při aktivním šlapáním do pedálů. Při použití akcelerátoru je možno jej uvést do aktivního stavu jen do rychlosti 6 km/ hod. Výkon motoru pak nesmí přesáhnout více než 250W a pokud dosáhneme rychlosti 25 km/hod., pak se musí motor sám automaticky vypnout.

Při splnění českých směrnic č. 2002/24/EC  a splnění požadavků normy 15194, jsou elektrokola z pohledu českého Zákona o provozu na pozemních komunikacích, využívána jako klasické jízdní kolo. Je-li elektrokolo opatřeno zákonným příslušenstvím, lze jej využívat na pozemních komunikacích, vyhrazených cyklostezkách i trasách, které jsou určené výhradně pro jízdní kola. 

Provozovatel webu Jan Modrák jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu soubory cookies pro zlepšování prostředí webových stránek, pro analytické účely a pro cílenou reklamu.
Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. 
Další informace